Przemysł motoryzacyjny

Zastosowanie elektroniki półprzewodnikowej w motoryzacji gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich kilku dekad i nadal jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów. W związku z tym, łańcuch dostaw półprzewodników stał się integralną częścią procesu planowania produktu przez producenta. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów motoryzacyjnych, jakość, niezawodność i długi okres użytkowania są kluczowymi parametrami wyboru komponentów, wymagających zaufanego partnera.

Przemysł motoryzacyjny zaczął używać półprzewodników mocy w latach pięćdziesiątych, wprowadzając proste mikrokontrolery w latach siedemdziesiątych, a złożoność i ilość aplikacji motoryzacyjnych stale rośnie, szczególnie dzięki wprowadzeniu zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, a także pojazdów hybrydowo-elektrycznych i całkowicie elektrycznych. Wraz ze wzrostem ilości układów, dostarczanych na rynek motoryzacyjny, wielu dostawców półprzewodników zaczęło przestrzegać norm, takich jak IATF-16949 (systemy zarządzania jakością), AEC-Q100 (testy kwalifikacyjne) i ISO-14001 (zarządzanie środowiskiem). Ze względu na ekstremalne warunki, panujące podczas pracy samochodu, wiele komponentów półprzewodnikowych musi działać w znacznie szerszym zakresie temperatur niż w innych środowiskach komercyjnych. W rezultacie wiele elementów musi być zakwalifikowanych do pracy w zakresie temperatur od -40°C do 125°C.

Kolejnym kluczowym wymogiem w branży motoryzacyjnej jest długi okres życia produktu. Chociaż modele mogą się zmieniać z roku na rok, to jednak ich podstawowe komponenty i zespoły mogą być stosowane przez wiele lat. Często obowiązkowym wymogiem jest minimalny cykl życia produktu wynoszący 10 lat. Jednak, biorąc pod uwagę, że oczekiwany okres eksploatacji wielu pojazdów znacznie przekracza 10 lat, producenci muszą uwzględniać cykl życia w całym okresie produkcji, funkcjonowania pojazdu na rynku wtórnym oraz wymogi serwisowe.

Koncentracja Rochester Electronics na stałych dostawach półprzewodników doskonale odpowiada wymaganiom producentów samochodów w zakresie długiego cyklu życia produktu i poziomu jakości. Rochester zapewnia w 100-procentach autoryzowany zapas układów aktywnych i wycofanych z produkcji (EOL) od ponad 70 wiodących producentów półprzewodników.

Jako licencjonowany producent półprzewodników firma Rochester wyprodukowała ponad 20.000 typów układów, a posiadając na magazynie ponad 12 miliardów matryc, Rochester może wyprodukować ponad 70.000 różnych typów komponentów.

Rochester świadczy następujące usługi dla naszym cenionych klientów i partnerów:

Przetwarzanie wafli

  • Generowanie map wafli, usługi back-grind, kostkowania, inspekcji oraz pick and place

Przechowywanie wafli

  • Najnowocześniejsze pomieszczenia do długoterminowego przechowywania w środowisku kontrolowanym azotem i warunkami monitorowanymi w czasie rzeczywistym oraz z możliwością tworzenia kopii zapasowych.

Testy niezawodności i testy elektryczne

Nasze certyfikaty obejmują:

  • ISO-14001
  • ANSI/ESDS20.20-2014
  • IATF 16949: 2016 List zgodności
  • Metodologia testów niezawodności AEC-Q100 – wkrótce, planowane w 2024
WYŚWIETL WSZYSTKIE PRODUKTY
Szukaj w magazynie
Licencjonowana produkcja
Jakość
authorized_guarantee_3D_Final_PL (1)