Rynek medyczny

Zastosowania sprzętu medycznego obejmują rozmaite urządzenia, od małych, zasilanych bateryjnie aparatów, przez pół-przenośne urządzenia zasilane prądem przemiennym, aż po duże, stacjonarne urządzenia o znacznej mocy. Każdy z tych typów na swoje wymagania projektowe, jednak wspólna cechą jest potrzeba stosowania niezawodnych i dostępnych w długim okresie czasu komponentów.

Producenci sprzętu medycznego inwestują znaczną ilość czasu i pieniędzy, aby ich produkty spełniały wymagane regulacje i normy, takie jak IEC60101-1, ISO13485, FDA-21CRF-Part807 i inne. W związku z tym unika się zmian produktu, które mogą wymagać ponownej kwalifikacji.

Cykl życia półprzewodników ma bezpośredni wpływ na cykl życia sprzętu medycznego. Starzenie się komponentów, konsolidacja dostawców i linii produktów, wraz z ogólną dostępnością na rynku, może radykalnie wpłynąć na produkcję. Ponadto, wymogi wysokiej niezawodności i standardy jakości wymuszają zakupy komponentów za pośrednictwem zaufanych kanałów.

Skupienie się Rochester Electronics na zapewnieniu stałego źródła półprzewodników podyktowane jest koniecznością dostosowania się do wymagań producentów sprzętu o długim cyklu życia. Rochester zapewnia w 100-procentach autoryzowane zapasy układów aktywnych i wycofanych z produkcji (EOL) od ponad 70 wiodących producentów półprzewodników. Jako licencjonowany producent półprzewodników Rochester wyprodukował ponad 20.000 typów komponentów. Mając na stanie ponad 12 miliardów matryc, Rochester jest w stanie wyprodukować ponad 70.000 typów układów.

Kluczowe produkty i najczęstsze obawy

Mikroprocesory i mikrokontrolery

  • Znaczenie układów o specyficznej architekturze, pochodzących z jedynego źródła
  • Wymagania dotyczące konieczności aktualizacji oprogramowania systemowego

Zarządzanie zasilaniem

  • Wymagania dotyczące kwalifikacji w zakresie izolacji i bezpieczeństwa

Analog Signal Chain, czujniki i komponenty RF

  • Dostosowanie, kalibracja i kwalifikacja projektu

Pamięci i układy logiczne

  • Wpływ trendów rynkowych i technologicznych
WYŚWIETL WSZYSTKIE PRODUKTY
Szukaj w magazynie
Licencjonowana produkcja
Jakość
authorized_guarantee_3D_Final_PL (1)