Rozwiązania do komunikacji pomiędzy systemami działającymi z różnymi częstotliwościami pracy zegara i przesyłu danych

Cypress_campaign_MAY2020FIFO (First-In First Out) stanowi prosty interfejs z oznaczeniami stanu, kontrolujący przepływ danych pomiędzy systemami działającymi z różnymi prędkościami.

Rozwiązania oferowane są w wielu gęstościach w popularnych obudowach, o modyfikowalnych rozmiarach. Dostępne są zarówno odmiany asynchroniczne, jak i synchroniczne. Asynchroniczne FIFO mogą pomóc w przesyłaniu danych w różnych domenach zegara, wykorzystujących sygnał odczytu i zapisu do sterowania przepływem danych. W przypadku systemów o wysokiej wydajności, synchroniczne FIFO pozwalają na szybkie działanie i synchronizację z zegarami wolnobieżnymi.

Typowe aplikacje układów FIFO obejmują:

  • Komunikacja procesor-procesor/koprocesor, sieci i systemy komunikacji
  • Buforowanie danych w czasie rzeczywistym w systemach DSP i systemach przetwarzania danych

Pamięć Dual-Port RAM stanowi proste rozwiązanie dla aplikacji, które łączą przetwarzanie danych, wymagają dostępu do pamięci współdzielonej, mają różne domeny zegara lub mają różne szerokości magistrali bus. Aby ułatwić wyzwania projektowe, układy Dual-Port zapewniają dwa niezależne porty, które umożliwiają jednoczesny dostęp do pamięci i rozwiązują wszelkie konflikty w ramach magistrali bus. Układy są dostępne w opcjach o różnych rozmiarach pamięci, dopasowanych do wymagań wielu aplikacji, w opcjach asynchronicznych i synchronicznych. Cykle odczytu / zapisu na urządzeniu asynchronicznym są oparte na adresach i wejściach sterujących. Urządzenia synchroniczne do sterowania cyklu odczytu/zapisu korzystają z zewnętrznego taktowania, co pozwala osiągnąć wyższą wydajność systemu.

Typowe aplikacje dla układów Dual-Port obejmują:

  • Systemy wieloprocesorowe, sieci i systemy komunikacyjne
  • Kodowanie wideo i przetwarzanie obrazu, przetwarzanie multimediów i systemy sterowania

Rochester Electronics współpracuje z Cypress od ponad dwóch dekad, zapewniając w 100% autoryzowane, identyfikowalne, certyfikowane i gwarantowane układy.

Wyszukaj układy Dual-Port i FIFO SRAM od Cypress oferowane na zamówienie

Wyszukaj FIFO SRAM od Cypress

Wyszukaj Dual Port od Cypress

 

 

czytaj więcej aktualności